Ağustos 31, 2023
3 Dakika

Bilgisayarda Video Açılmıyor: Çözüm Önerileri ve Hata Ayıklama İpuçları

blog content image

Bilgisayarlarımız ne kadar yeni ve hızlı bir internete sahip olursa olsun zaman zaman mobil uygulama veya internet tarayıcısında açılmama sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durum, "Video yüklenmiyor" olarak da adlandırılan bir sorundur ve genellikle kullanıcı kaynaklıdır. Örneğin, yemek hazırlarken veya dinlenirken YouTube'da keyifli bir video izlemek istediğinizde, mobil uygulama veya tarayıcı ekranının bir türlü gelmediğini fark edebilirsiniz. Aynı durumu masaüstü internet tarayıcısında da yaşamanız mümkündür.

Bilgisayarda Video Açılmıyor Sorunu

Bilgisayar video açılmama sorunu, farklı cihazlarda farklı nedenlere dayanabilir ve bu nedenler kullanıcı alışkanlıkları ve ayarlarına bağlı olarak değişebilir. Bu tür sorunlar genellikle kullanıcı hatası veya cihaz ayarlarında yapılan değişikliklerden kaynaklanır. Evet, doğru tespit etmişsiniz. Bilgisayar video açılmama sorununun kullanıcı kaynaklı olması, aslında çözüm için farklı yöntemlerin uygulanabileceği bir avantaj sunar. Mobil uygulamada, mobil internet tarayıcısında veya masaüstü internet tarayıcısında YouTube video platformunu açmaya çalışırsınız ancak bir türlü ana sayfayı açamazsanız, bu durum "bilgisayarda video açılmıyor" olarak adlandırılır.

Bilgisayarda Video Açılmıyor Çözümü

Video sayfalarını açamamanız durumunda ise sorun, o sayfayla ilgili olabilir, ancak "Youtube açılmıyor sorunu" daha çok ana sayfaya ulaşamama durumunu ifade eder. YouTube açılmama sorununun ilk ve en yaygın nedeni genellikle internet bağlantısındaki sorunlardır. Ancak, aşağıda belirteceğimiz diğer faktörler de bu sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Cihazınızın internet bağlantısı aslında tam olarak sağlanmamış olabilir. Bazı durumlarda, zayıf bir internet bağlantısı veya kopmalar nedeniyle YouTube açılamayabilir. Ayrıca, yeni bir ağa bağlandıysanız, cihazınızın bağlantıya hazır olması biraz zaman alabilir. Farklı internet sitelerini ve mobil uygulamaları açarak internet bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Eğer internet bağlantınızı kontrol ettiniz ve diğer internet sitelerine ve mobil uygulamalara erişimde bir sorun yaşamıyorsanız, videoların açılmamasıyla ilgili sorunun geçici olabileceğini unutmayın. Bu durumda, sayfayı yenilemek sorunu çözmek için etkili bir yöntem olabilir. YouTube sunucularında yaşanan yoğunluk veya geçici bağlantı sorunları nedeniyle açılmama durumu ortaya çıkabilir. Sayfayı birkaç kez yenileyerek deneme yapabilir ve sorunun geçici olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarda Video Açılmıyor Sorunu Olduğunda Ne Yapmalıyız?

Eğer sayfayı yenilemenize rağmen YouTube açılmıyor sorunu hala devam ediyorsa, öncelikle mobil internet tarayıcınızı, mobil uygulamanızı veya masaüstü internet tarayıcınızı tamamen kapatın. Ardından, bir süreliğine bu uygulamaları veya tarayıcıyı kapalı tutun. Bu işlem sayesinde olası geçici hatalar veya arızalar düzelme şansına sahip olabilir.

Eğer masaüstü veya mobil internet tarayıcınızda YouTube açılmıyor sorunuyla karşılaşıyorsanız, bu durumun nedeni tarayıcı önbelleğinin dolu olması olabilir. Tarayıcınızın Ayarlar sayfasını ziyaret ederek önbellek temizliği yapabilirsiniz. Bu adım, tarayıcınızın geçici verilerini ve önbelleğini temizleyerek sorunu çözebilir. Tüm bu yöntemlere rağmen bilgisayarda video açılmıyor problemi yine de giderilemediyse Dparca üzerinden orijial yedek parça alınarak problem çözülebilir.

Son Eklenenler

Son Eklenen Ürünler

Anasayfa Siparişler Sepet Profil
Destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz